за нас

about1

Egebjerg - направени од страна на земјоделците за земјоделците

Egebjerg е founed во 1969 година од страна на Henrik Rassmussen во Данска, за повеќе од 48 години, ние сме биле концентрира на дизајн и производство на добиток опрема, вклучувајќи и penning опрема, колибри, пиење чаша и хранење систем, кој се продава на 52 countries.In 2007 , Egebjerg дојде до Кина, EGEBJERG Азија и Chima Азија е основана во Кингдао во sucession. Во 2015 година, сопственост на двете компании е изменета на семејството Mr.Wang е.

Благодарение на продолжува техничка поддршка од Egebjerg Азија R & D центар во Данска, ќе продолжиме да се ажурира нашиот дизајн на penning и хранење систем за да се задоволи условот од Кина и другите земји во Азија. Ние задржи близок контакт со данските експерти и партнери да им понудиме на нашите клиенти во Азија најновите дански свиња решение земјоделска опрема и know-how. Нашиот професионален тим во Кина и експерти во одбележат е подготвена да ви служи.

Во денешниот рационално производство време свиња мора да се користи каде што обезбедува вредност.За таа причина ние сме поставување на дополнителна фокус на производи кои, исто така, им даде предност во однос на UES на работното време и однесување на природата на животните, сите производи се дизајнирани врз основа на концептот на ефикасност, совршен баланс помеѓу помалку труд, заштеда на енергија и благосостојба на животните.

Ние се воспостави производствена база во Linyl, Кина во 2015 година, простор од 50.000 квадратни метри, каде што имаат ефикасен подесување за sllos, stanless процес челик и пластични инјектирање, puching и виткање машина, заварување robort и повеќе од 50% од Egebjerg производство производот е направен тука со нашите сопствени алатки денес.

Покрај Кина, ние Egebjerg регистрирана трговска марка во САД. Philipine, Кореја и други АСЕАН, земји, повеќе од 10 производи е патентиран во Кина и во IP право се целосно заштитени во пазарот кој Egebjerg Азија пристап.

Со текот на годините имаме стекнато силна основа и да стане познат играч во меѓународниот пазар. Ние сме многу среќни и prond за ова. Тоа значи здрави нивоа на производство и, пред сè, во овие тешки економски времиња, можете да бидете сигурни дека ние секогаш ќе биде таму за да ви послужи со голема услуга и испорака на квалитетни производи, па дури и во предизвикувачки години. Добредојдовте на нашата целосна линија на производи. Искрено се надевам дека сте во можност да најдат решенија кои одговара на вашите барања совршено.

about2
about3
about4
about5
about6


WhatsApp Онлајн Chat!